Hakkımızda

Rich In History, Rich In Taste

Dördüncü nesiller olarak; Ham maddelerin tamamını kendi alanlarımızdan ve anlaşmalı olduğumuz yerel çiftçilerden almaktayız. En yüksek kalite ve güvenliğe sahip olan Ark, tüm ürünlerini günümüzün modern standartlarına göre en son teknolojiyi kullanarak sıkı ve hijyenik bir ortamda üretmektedir.

Şu anda yılda 20.000 tonun üzerinde taze domates toplayıp üretiyoruz. Ürünlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre işleriz. Ark foods Taze Ürünleri, Uluslararası Kalite ve ürün ticareti konusunda uzmanlaşmıştır. Firmamızı, müşterilerimize mevcut en iyi kalite / fiyat oranını sunmamızı sağlayan yüksek kaliteli ürünlerin büyümesine ve seçimine adadık.

 

Ark, büyüme sürecinin tüm adımlarını organize ediyor ve sıkı bir şekilde kontrol ediyor.

 

Taze ürünlerimizin kalitesini garantilemek için çiftçilerimize kendi tercihlerimizi, mikropsuz, özel hibrit domates tohumlarını sunuyoruz. Maliyetli olmasına rağmen, bu hibrit tohumlar en iyi kalitede domates bitkilerini yapar. Bu bitkiler kusurlara karşı son derece dirençlidir, sorunlara çaredir. Böylece daha sağlıklı ve lezzetli kırmızı domatesleri tadabilirsiniz.

 

Ürünlerimizin yetiştirildiği ve hasat edildiği tarlalar, meyve bahçeleri ve üreticiler kimyasallardan uzak durur ve sadece doğal gübrelerle büyür. Organik yetiştirme yöntemleri, eşsiz topraklar, geniş Akdeniz güneş ışığı ve hasat ve hazırlıkta kusursuz bakımın kombinasyonu, tutarlı kalitede ve üstün lezzet veren ürünlerle sonuçlanır. Nisan ayında, Ark’ın ziraat mühendisleri ekibi, çiftçilere sulama ve organik dezenfeksiyon tekniklerinde teknik destek ve uzmanlık sağlamıştır ve açık alanlarda fide dikmeye hazırdır.
Ark, hormonların ve genetiği değiştirilmiş malzemelerin kullanılmasından kaçınır ve aynı zamanda doğal gübrelerin ve sağlıklı tarımsal ürünlerin doğru şekilde kullanılmasını, ölçülen hacimli su sulama miktarları ve katı (biyo-organik) böcek ilacı kontrolleri ile birlikte kullanılmasını sağlar. Taze olgun ürünler Temmuz ayında hasat için hazırdır ve hasattan hemen sonra güneşte bırakılır.

 

Ark bölgesel güneş kurutma tesisi bahçeleri, kalite kontrol koşulları altında taze olgun domateslerin dikkatlice kurutma tesisine getirildiği, domates tarlalarının yakınında stratejik olarak konumlandırılmıştır. Kurutulmuş işlemlerden sonra, güneşte kurutulmuş domatesler çift elle seçilmekte ve sahadaki laboratuarlarımızda hijyenik gıda işlemcisi tarafından denetlenmekte, paketlenmekte ve son olarak değerli müşterilerimiz için soğuk hava depolarında tutulmaktadır.

Vizyon

Kaliteli ve yenilikçi ürünler sunan Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada tüketiciler ile buluşturup müşterilerin keyifle tüketeceği ürünler sunarak sektörde beğenilen ve tercih edilen marka olmak.
Müşterilerimiz, ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu içinde ticari ve sosyal ilişkilerimizde karşılıklı güven, üstün iş ahlakı ve dürüst davranış ilkesinden vazgeçmemektir.

Misyon

Tüm çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle birlikte bir takım ruhu içerisinde hareket ederek, en iyi ürünü üretmek, etrafa gereksiz yere zarar vermemek. Her gün, engelleri yıkmak, yeni pazarlar inşa etmek ve imkansızlıkları aşmak için tüm ekibimiz ile başarılı olmak.

Değerlerimiz

  • Müşteri memnuniyeti.
  • Çevre dostuyuz.
  • Yüksek ürün kalitesinde süreklilik.
  • Doğaya, paydaşlarına ve insana saygılıdır.
  • İşinde, özünde ve iş ortamında enerjiktir.

Sertifikalar

[gaze_footer_social_icons]